Karta zbliżeniowa VISA payWave

 • Dzięki karcie zbliżeniowej Visa PayWave nie musisz już nosić ze sobą gotówki, a dostęp do swoich pieniędzy masz cały czas.
  Kartą zapłacisz szybko i wygodnie na każdym kroku - w sklepach, kinie czy restauracji.

  • dokonywanie transakcji zbliżeniowych -funkcjonalność zbliżeniowa Visa payWave działa wyłącznie przy transakcjach o niskiej wartości (w Polskim Banku Spółdzielczym w Wyszkowie - do 30 złotych); dokonanie transakcji o wyższej kwocie wymaga przeprowadzenia jej w „tradycyjny” sposób, z potwierdzeniem kodem PIN.
  • komfort- klient ma stały dostęp do środków na rachunku, dzięki czemu nie ma potrzeby odwiedzania Banku i nie jest zależny od godzin pracy Banku
  • bezpieczeństwo środkówna rachunku karty – każda transakcja powyżej 30zł jest potwierdzana numerem PIN lub podpisem
  • szybkość -środki w systemie autoryzacyjnym aktualizowane są w momencie dokonania wpłaty na rachunek
  • łatwyi szybki dostęp do gotówki dzięki szerokiej sieci ponad 4500 bankomatów bez prowizji (Zrzeszenia Banku BPS SA, GBW SA, MR Banku SA oraz banków BGŻ SA i Kredyt Bank SA
  • dokonywanie transakcji bezgotówkowychw placówkach handlowo-usługowych – w kraju i za granicą – bez ponoszenia żadnych dodatkowych opłat
  • kontrola nad wydatkamidzięki autoryzacji każdej transakcji oraz możliwości podejrzenia blokady w systemie bankowości internetowej
  • dokonywanie płatności internetowych
  • poczucie bezpieczeństwa- korzystając z kart płatniczych klient unika konieczności noszenia przy sobie większych kwot pieniędzy i nie naraża się na ich utratę
  • możliwość sprawdzenia stanu środków na rachunkuw bankomacie
  • możliwość ustanowienia indywidualnych limitów transakcyjnych do karty

  Korzyści dla Użytkownika

  Szybkość

  Płatność zbliżeniowa kartą Visa z taką funkcjonalnością trwa krócej niż sekundę. Co więcej, nie trzeba tracić czasu na szukanie drobnych czy wydanie reszty: płatność zbliżeniowa jest szybka i bezproblemowa.

  Wygoda

  Funkcjonalność zbliżeniowa jest dodana do zwykłej karty płatniczej – można zatem posługiwać się tylko jednym „kawałkiem plastiku”. Do płatności zbliżeniowych wystarczy tylko zbliżyć kartę do czytnika – i już.

  Bezpieczeństwo

  Instrukcje płatnicze są przekazywane pomiędzy kartą a terminalem w bezpieczny sposób, przy zastosowaniu najwyższej jakości technik szyfrowania danych. Praktycznie nie istnieje możliwość „przechwycenia” danych karty przy płatności zbliżeniowej tylko dlatego, że Użytkownik karty przechodzi obok czytnika.

  Czytnik kart zbliżeniowych aktywuje się tylko na krótką chwilę, na wyraźne polecenie ze strony terminala płatniczego. Funkcjonalność zbliżeniowa Visa payWave działa wyłącznie przy transakcjach o niskiej wartości (w Polskim Banku Spółdzielczym w Wyszkowie do 30 złotych); dokonanie transakcji o wyższej kwocie wymaga przeprowadzenia jej w „tradycyjny” sposób, z potwierdzeniem kodem PIN.

  Dodatkowym zabezpieczeniem jest limit łącznej wartości transakcji zbliżeniowych, zaprogramowany na każdej karcie. Jeżeli dana transakcja powoduje przekroczenie ustalonego przez Bank limitu transakcji zbliżeniowych możliwych do wykonania daną kartą, to terminal wymusi przeprowadzenie takiej transakcji w „tradycyjny” sposób, z potwierdzeniem kodem PIN. Limit ten zostaje automatycznie „wyzerowany” przy każdej transakcji potwierdzanej kodem PIN.

  Warto pamiętać, że odpowiedzialność Użytkownika karty Visa z funkcjonalnością zbliżeniową jest ustawowo ograniczona do równowartości 150 euro – tak samo, jak w przypadku karty płatniczej bez tej dodatkowej funkcjonalności. Ponadto, po zgłoszeniu bankowi-wydawcy karty faktu jej utracenia, Bank przejmuje całkowitą odpowiedzialność za ewentualne transakcje nieuprawnione.

  Akceptacja

  Karty Visa tego typu mogą być używane i w sposób zbliżeniowy, i „tradycyjny” – dzięki mikroprocesorowi i paskowi magnetycznemu – wszędzie tam, gdzie znajduje się znak akceptacji Visa, czyli w ok. 24 mln punktów handlowo-usługowych na całym świecie.

  W przypadku kradzieży lub zgubienia karty dokonasz natychmiastowego jej zastrzeżenia w każdym oddziale Banku lub telefonicznie pod numerem (86) 215 50 50

  (serwis Banku BPS S.A. jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu)

 • ludzie Osobiście w placówce

  Nasi pracownicy udzielą szczegółowych informacji i służą pomocą przy wypełnianiu dokumentacji.

  Placówki i bankomaty
  telefon Kontakt telefoniczny

  0 29 74 35 211
  (koszt jak za rozmowę lokalną)